xvideos tube100 watchfreepornsex foxporn pornsam pornfxx porn110

Protetyka

Problem utraty zębów dotyka wiele osób niezależnie od wieku. Powodem utraty zębów może być próchnica lub nieszczęśliwy wypadek. Na pozór niegroźna luka w uzębieniu może doprowadzić do niekorzystnych zmian, które w znacznym stopniu wpływają na kondycję pozostałych zębów. Współczesna protetyka stomatologiczna polega na rekonstrukcji, przywróceniu funkcji i estetyki utraconych zębów. Leczenie protetyczne, w zależności od potrzeb pacjenta może polegać na odbudowie tkanek zęba-wykonujemy wtedy licówkę, onley lub koronę, albo uzupełnieniu braku jednego lub kliku zębów- wykonujemy wtedy most, protezę lub odbudowę na implancie.
Podstawą leczenia protetycznego jest diagnostyka i określenie oczekiwań pacjenta. Dla każdego pacjenta określany jest indywidualny, optymalny plan leczenia.

Licówki

Licówki to cieniutkie płatki protetyczne nadające zębom pożądany kształt i kolor. Mogą być zakładane metodą bez szlifowania lub z minimalnym szlifowaniem, wykonane są z porcelany lub materiału kompozytowego. Wykorzystanie licówki jest najmniej inwazyjnym sposobem na korektę koloru i kształtu zębów.

Korony

Korona jest stałym uzupełnieniem protetycznym obejmującym całą powierzchnię zęba. Przed jej założeniem konieczne jest oszlifowanie zęba. Korony zakłada się gdy ząb jest złamany, znacznie zniszczony przez próchnicę lub inne procesy (np. ścieranie się zębów) i nie ma możliwości jego prawidłowej odbudowy przy pomocy materiału kompozytowego. Często przed założeniem korony konieczne jest wzmocnienie pozostałych tkanek przez założenie wkładu koronowo- korzeniowego np. z włókna szklanego lub tytanu.

Mosty

Most to stałe uzupełnienie protetyczne, które pozwala na odbudowę sąsiadujących ze sobą utraconych zębów. Zakres przygotowania przed zastosowaniem mostu jest podobny jak w przypadku koron czyli wymaga opracowania filarów pod mosty.
Zgodnie ze światowymi standardami w przypadkach gdy obok luki znajdują się zęby zdrowe zaleca się uzupełnienia brakujących zębów przy pomocy wszczepów śród-kostnych – implantów i implantoprotetyki.

Protezy

Proteza zębowa to uzupełnienie protetyczne mające zastosowanie w przypadku mnogich ubytków zębowych lub całkowitego bezzębia. Przywraca utracone funkcje jamy ustnej. Protezy ruchome oparte są na zębach własnych pacjenta: protezy akrylowe, protezy szkieletowe, protezy na zatrzaskach, protezy na teleskopach, protezy na zasuwach.
Skutkiem noszenia przez pacjenta protezy ruchomej może być zanik podłoża kostnego. Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych protez są specjalne protezy „oparte” na implantach. Pacjentom nieposiadającym swoich naturalnych zębów, po wszczepieniu implantów, tworzy się dopasowywaną indywidualnie, wygodną i wyglądającą naturalnie protezę tak, aby eliminować przesuwanie i wypadanie protezy oraz zanik kości.

Zostaw nam swoje dane.
Oddzwonimy!

    Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

    Ta strona internetowa wykorzystuje pliki "cookies". Korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis i/lub odczyt zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

    Zamknij