xvideos tube100 watchfreepornsex foxporn pornsam pornfxx porn110

Endodoncja mikroskopowa

Leczenie endodontyczne, inaczej kanałowe, jest konieczne w przypadku infekcji wewnętrznej części zęba. Najczęściej jest ona spowodowana dużym zniszczeniem zewnętrznych tkanek przez próchnicę lub uraz. Często zapaleniu toczącemu się w wewnątrz korzenia towarzyszy silny ból. Podstawą osiągnięcia trwałego efektu leczniczego jest usunięcie infekcji bakteryjnej toczącej się w kanale korzeniowym. Pozwala ono na wieloletnie zachowanie własnego zęba pacjenta. Jest postępowaniem tańszym i mniej inwazyjnym niż usunięcie bolącego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem.

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie kanałowe przeprowadzamy pod kontrolą mikroskopu, co pozwala na maksymalnie dokładne, bezpieczne oczyszczenie i wypełnienie kanału. Struktury anatomiczne korzenia zęba są bardzo niewielkie. Nierzadko podczas leczenia napotykamy problemy takie jak wąskie lub zarośnięte kanały, zakrzywione korzenie, czasem złamane i pozostawione wcześniej narzędzia. Przeoczenie kanału czy też niedostateczne jego oczyszczenie, mogą być powodem powikłań. Dlatego tak istotna jest praca w dużym powiększeniu, które gwarantuje dokładne oczyszczenie kanałów.

Zdjęcia rentgenowskie w gabinecie

Zawsze przed i po, a czasem także w trakcie leczenia endodontycznego konieczne jest wykonanie punktowego zdjęcia rentgenowskiego. Nasz gabinet wyposażony jest w radiowizjografię, dzięki której możemy wykonywać zdjęcia w technice cyfrowej. Pozwala ona na redukcję dawki promieniowania radiologicznego aż o 90% w porównaniu do tradycyjnego prześwietlenia. Obraz otrzymujemy na monitorze komputera już w kilka sekund po wykonaniu zdjęcia – pozwala to skrócić całkowity czas leczenia oraz dokonać obróbki komputerowej zdjęcia w celu lepszej diagnostyki.

Zostaw nam swoje dane.
Oddzwonimy!

    Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

    Ta strona internetowa wykorzystuje pliki "cookies". Korzystanie z niej oznacza zgodę na ich zapis i/lub odczyt zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

    Zamknij